Previous Entry Share Next Entry
Саппоро, Японія. Перші враження.
me
afcol
В Японію я прилетів на навчання по управлінню автомобільними дорогами, яке організовую Японське агентство міжнародного співробітництва JICA. Перші враження від навчання і від Японії - приємні. Всі фотографії - Moto X.
Восени природа любить нас дивувати, змушує зупинятись і милуватись, Японія - не виключення.
1.
До звичних нам кольорів додається червоний клен. Ну може і не зовсім клен, але щось червоне =)
2.
Ну і зрозуміло, що скрізь дуже чисто і всі парки облаштовані для приємних прогулянок.
3.
Вулиці широкі, добре розвинена інфраструктура для людей з проблемами зору, також легко можна з'їхати з тротуару на візку, велосипеді чи з коляскою. Дороги хорошої якості скрізь крім самих бідових спальних районів. Там трохи гірше, але в цілому в 1000 разів краще наших. Це стосується не тільки асфальту, а і освітлення, інформативності знаків, озеленення, світлофорів, розмітки та інших речей. Тільки от їздять вони з іншого боку дороги, до цього трохи важко звикнути.
4.
5.
6.
Приблизно так може виглядати набережна у великому місті:
7.
І вид на інший берег - там облаштоване поле для гри, схожої на гольф, тільки м'яч трохи більший. Грають переважно люди поважного віку. Хоча тут дуже важко вгадати скільки людині років. Японці в 60 виглядають як у нас в 45, лише декого видає сивина.
8.
Місто Саппоро саме по собі дуже велике і безлике. Вулиці розташовані перпендикулярно, як в Америці. Будівлі хоч якось і відрізняються по висоті, матеріалах, дизайну, але всеодно зливаються в однорідну сіру масу.
9.
В місті є три лінії метро, 49 станцій. Є нові і старі лінії, нові і старі поїзди. В принципі зручне. Хоч станцій і відносно не багато, але кожна з них має дуже багато виходів, які ведуть до торгових центрів або просто на вулицю. Ось карта виходів зі станції біля зоопарку. 23 виходи. Про зоопарк, метро і все інше більш детально розкажу пізніше.
10.
Гідрант:
11.
Сходи:
12.
Прибирання листя:
13.
Слава Україні!

?

Log in

No account? Create an account